Wiedza użyteczna o taksówkach

niecznie przed wyjazdem.Większe taksi - vanTaksówki to nie tylko samochody osobowe, wśród nich są również większe vany 9-12 osobowe, które świetnie nadają się do przewiezienia niewielkiej grupy osób np. na lotnisko. Vany są najczę

Wiedza użyteczna o taksówkach Transport w nowym miejscu bywa trudny, a kiedy mamy bardzo ważne spotkanie nie ma czasu na poznawanie rozkładu komunikacji miejskiej. Warto posiadać numer na i wpisać go sobie koniecznie przed wyjazdem.

Większe taksi - van

Taksówki to nie tylko samochody osobowe, wśród nich są również większe vany 9-12 osobowe, które świetnie nadają się do przewiezienia niewielkiej grupy osób np. na lotnisko. Vany są najczęściej najmowane pod dłuższe trasy między lotniskowe, między-miastowe, czy nawet zagraniczne. Oczywiście często konieczne jest wcześniejsze zamówienie takiego przejazdu, aby firma mogła przygotować kierowcę na dłuższa trasę.

Ceny za taki przejazd nie są wiele większe od zwykłej taksówki, a w przeliczeniu na osobę wychodzi jeszcze taniej.


Przejazd na zagraniczne lotnisko

Taksówkowe podróże zagraniczne są dość drogie, ale jednak jest to bardzo potrzebna na rynku usługa, na którą oczywiście jest popyt. Najczęściej opcję podróży taksówką za granicę wybierają biznesmeni lub podróżujący, a najczęściej obieranym celem są lotniska.

Jak wiadomo Polskie lotniska nie obsługują wszystkich linii i kierunków, więc czasami taniej wyjdzie pojechać taksówką na zagraniczne lotnisko i z niego mieć lot bezpośredni do interesującego ans kraju.


Kwestie dotyczące transportu zbiorowego

W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym.

Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie:

umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem,
potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu.
Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy