Czym się bawią dziewczynki?

abawek. Oczekujemy, aby zabawki pobudzały kreatywność dziecka, były dla niego zdrowe oraz zachęcały do zabawy. W ten opis idealnie wpasowują się zabawki drewniane, coraz szerzej dostępne na naszym rynku. Szczególnie ciekawe propoz

Czym się bawią dziewczynki? Szukasz prezentu dla dziewczynki?

Co kupić na prezent dla dziewczynki?

Pomimo ogromnego wyboru na sklepowych półkach, niejednokrotnie stajemy przed dylematem podczas zakupu zabawek. Oczekujemy, aby zabawki pobudzały kreatywność dziecka, były dla niego zdrowe oraz zachęcały do zabawy. W ten opis idealnie wpasowują się zabawki drewniane, coraz szerzej dostępne na naszym rynku. Szczególnie ciekawe propozycje możemy spotkać na dziale dziewczęcym, takie jak domki dla lalek, kuchenki z drewna, a nawet wózki i kołyski dla lalek. Jest to prezent który będzie służył dziecku przez długie lata i może stanowić cenną pamiątkę.


Dzień Dziecka, warto wiedzieć:

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) ? dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ2; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.

Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim3. Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata a.Od 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek międzyklasowych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Dziecka


Historia domku dla lalek:

Historia domków dla lalek sięga już starożytności. Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1. Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2. Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek. Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej.

Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku. Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych". Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech. Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2. konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników.

Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego.

Dopiero po II wojnie światowej, domki produkowano w fabrykach na znacznie większą skalę. Wcześniej produkcją zajmowali się głównie rzemieślnicy. W latach 50. XX wieku, typowe sprzedawane zestawy to domy wykonane z blachy, pomalowane i umeblowane sprzętami z plastiku. Niskie koszty produkcji domków sprawiły, że stały się one dostępne dla większości dziewcząt z rozwiniętych krajów Europy Zachodniej, szczególnie tych które po II wojnie światowej nie borykały się z odbudową kraju. Na początku XXI wieku japońska firma produkująca zabawki wykonała dom dla lalek z prawdziwym telewizorem. Miniaturowy odbiornik wielkości znaczka pocztowego odbierał kilka kanałów3.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domek_dla_lalek