Badania serca - po co i dla kogo?

czym zgodnie z danymi liczbowymi przeważa migotanie przedsionków. Choroby zastawek serca, choroby mięśnia serca i zapalne choroby serca (zapalenie wsierdzia, zapalenie mięśnia sercowego) są rzadsze. Szczególnie powszechne w Europi

Badania serca - po co i dla kogo? UKG serca cieszyn

Obok choroby niedokrwiennej serca i niewydolności

Obok choroby niedokrwiennej serca i niewydolności serca dużo miejsca we współczesnej kardiologii zajmują zaburzenia rytmu serca, przy czym zgodnie z danymi liczbowymi przeważa migotanie przedsionków. Choroby zastawek serca, choroby mięśnia serca i zapalne choroby serca (zapalenie wsierdzia, zapalenie mięśnia sercowego) są rzadsze. Szczególnie powszechne w Europie wady reumatyczne zastawek zeszły na dalszy plan. Podczas gdy w krajach rozwiniętych 1,5% zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych ma związek z gorączką reumatyczną, w krajach rozwijających się udział ten wynosi 10-15%.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Kardiolog a profilaktyka


Profilaktyka wskazywana jest przez lekarzy jako rzecz zdecydowanie najważniejsza, która może uchronić organizm przed rozwojem choroby. Dzięki profilaktyce ma się możliwość zdiagnozowania choroby bardzo wcześnie, co daje szansę na szybkie jej wyleczenie bez skutków ubocznych, wydłużonego leczenia. Profilaktyka w kardiologii to nie tylko regularne badania stanu zdrowia i częste wizyty u lekarza. To także zdrowy tryb życia. Mamy tu na myśli zarówno odpowiednią dietę, która unika potraf ciężkich, bardzo tłustych, które obciążają organizm. Drugą kwestią jest regularny wysiłek fizyczny. Nie chodzi tu o jednorazowe ćwiczenia, czy spacer, ale właśnie o ową regularność. Nawet kilkadziesiąt minut dziennie wystarczy aby poprawić w długim terminie stan organizmu człowieka. Podkreślają to wszyscy lekarze, z kardiologami włącznie.



Kardiolog ? o tym warto wiedzieć przed wizytą


Wybór odpowiedniego kardiologa jest kluczowy celem zapewnienia odpowiedniej jakości badania, dobrego samopoczucia i pewności słusznej diagnozy. Wprawdzie każdy lekarz w Polsce kończy specjalistyczne studia, których efektem jest odbywanie praktyk zawodowych i przyuczenie zawodu, to oczywistym jest, że są lekarze bardziej i mniej doświadczeni. Wybór odpowiedniego kardiologa powinien być poprzedzony właśnie rzetelną analizą doświadczenia lekarza na przeróżnych polach jego działania. O tym właśnie warto wiedzieć przed wizytą, a w razie wątpliwości polecamy zapoznanie się chociażby z opiniami na temat lekarza dostępnymi w internecie.